Russell Collection Music Box 14cm Petite Carousel Limone, Whitehill HI CXPETLIMONE
Russell Collection Petite Carousel Limone Music Box
Add a touch of fantasy to your favourite small person's room with this beautiful carousel. Beautifully detailed and crafted in durable resin that looks as delicate as a cup cake, this carousel is painted in green and white tones, with golden embellishments. This stunning piece is so magical, it will probably be a sweet memory for them for many years to come.
Intricate detailing with jewel decorations and embellished with soft pastel hues. Wind up the carousel to play a gentle tune and watch the horses go around. Ideal for a nurseries and perfect gift as a Keepsake for any occasion.
Specifications
- Material: Resin
- Dimensions: 9 x 9 x 14cm
#gift #fashion #accessories #decor #keepsake
(9323075010622)
| SKU | 9323075010622 |
| Model # | HI CXPETLIMONE |
| Barcode # | 9323075010622 |
| Brand | The Russell Collection |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997