Royal Worcester Wrendale Designs Coffee Canister 14cm Bright Eyes Hare, Whitehill WNC3996-XW
Royal Worcester Wrendale Designs Hare Coffee Canister
Bring a homely countryside touch to your kitchen with our super chip-resistant Fine Bone China coffee canister with a charming Hare design.
Details
- Material: Fine bone china
- Dimensions: 10cm Diameter, 14.5cm H
- Presentation: Branded wrap
- Product Care: Dishwasher safe
Original watercolours hand-painted by Hannah Dale in Lincolnshire. This product is designed in Royal Worcester's studio in Stoke on Trent, UK and manufactured outside of the UK to Portmeirion Group's high standards.
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(749151624016)
| SKU | 749151624016 |
| Model # | WNC3996-XW |
| Barcode # | 749151624016 |
| Brand | Royal Worcester |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.145m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.145m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997