RFID ID Card Holder Durable Secure Pack of 10, ACCO 890123
$22.99
RRP $155.99
SAVE 85%
Only 3 left
DURABLE CARD HOLDER RFID SECURE
RFID card holder, protect yourself against unauthorised reading of personal data.
Features
- Can be used in either portrait or landscape format
- With rotating clip fastener
- Combine with a chain, textile lanyard or badge reel
Specifications
- RFID ID card holder for 1 card
- Provides protection at 13.56 MHz
- Internal dimensions: 54 x 87 mm
(4005546981925)
| SKU | 4005546981925 |
| Model # | 890123 |
| Barcode # | 4005546981925 |
| Brand | Acco |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997