Rexel Stapler & Punch Desktop Kit
A handy kit including a matching stapler, hole punch, staple extractor and pack of staples. Designed for home, school or office use.
Features
- Stapler can staple up to 20 sheets of paper (80gsm paper)
- Staple up to 15 sheets with Rexel No. 56 (26/6) and 20 sheets with No. 16 (24/6) staples
- Stapler uses top loading mechanism for easy refilling
- Comes with a pack of 1000 26/6 staples - Light duty hole punch can punch up to 8 sheets of paper (80gsm paper)
- Hole punch has an adjustable guide bar for accurate punching
- Staple extractor allows you to quickly and easily remove staples without damaging the paper.
#Rexel #School #Office #Pen
(5028252053310)
| SKU | 5028252053310 |
| Model # | 2100069 |
| Barcode # | 5028252053310 |
| Brand | Rexel |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997