Rexel 747 Stapler Metal Full Strip Royal Blue 210833
Rexel 747 Metal Full Strip Stapler
A high quality desktop stapler belongs in every office worker's set of desktop tools. With a contemporary design, performance driven mechanism and inner rail, a 747 business stapler always gets the job done.
Features
- Staples up to 25 sheets of paper (80gsm)
- Modern, stylish stapler with performance driven stapling mechanism
- Metal construction with die-cast base provides maximum durability
- Stapler opens for tacking ability
- For 26/6 Rexel staples
Specifications
- Punch capacity: 25 pages (80gsm)
- Staple size: 26/6 (No. 56)
- Dimensions (W x D x H): 18.5 x 4.5 x 6.3cm
- Body material: Metal
- Base material: Rubber
- Non-slip base
#Rexel #School #Office #Pen
(9310924064561)
| SKU | 9310924064561 |
| Model # | 210833 |
| Barcode # | 9310924064561 |
| Brand | Rexel |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.185m |
| Assembled Height | 0.059m |
| Assembled Width | 0.045m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997