Rapid Supreme SP20 Hole Punch 2-Hole 20 Sheets Black/Graphite 24845411
Rapid Supreme SP20 2-Hole Hole Punch
Compact hole punch equipped with Rapid's innovative Press Less technology that reduces the power needed by more than 50% compared to traditional hole punches.
Features
- Punches up to 20 sheets of paper (80gsm)
- Press Less technology reduces power needed by more than 50%
- Ergonomic handle enhances performance
- Sturdy rubber feet fixing
- Easy storage with lock-down handle
- Colour co-ordinated with Rapid range of S-Series staplers
Specifications
- Holes: 2
- Punch capacity: 20 sheets (80gsm)
- Dimensions (W x D X H): 11 x 12 x 8cm
- Material: Metal, Plastic, Rubber
#Rapid #School #Office #Pen
(7313468454111)
| SKU | 7313468454111 |
| Model # | 24845411 |
| Barcode # | 7313468454111 |
| Brand | Rapid |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.205m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.120m |
| Assembled Height | 0.079m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997