Rapid Stapler & Punch Mini Set Purple & Pink 5000372
Rapid Mini Stapler & Punch Set
Set includes Rapid F5 stapler, FC10 hole punch and a staple remover
Rapid Mini Stapler F5
Smart, portable, easy to use stapler with solid steel magazine and 2-strip loading capacity for efficient usage. Integrated staple remover. Great for home and school/college use.
Features
- Staples up to 10 sheets of paper (80 gsm)
- Smart and compact easy to use stapler
- Integrated staple remover
- Convenient, top loading refill mechanism
- For no.10 staples
Specifications
- Material: ABS plastic / Metal
- Dimensions (W x H x D mm): 40 x 28 x 95
Rapid Fashion Compact Hole Punch FC10
Strong metal hole punch with handle and base in reinforced ABS plastic. For home and school use.
Features
- Punches up to 10 sheets of paper (80gsm)
- Handy, portable and strong
- Reinforced ABS plastic handle and base
- Integrated, easy to empty, confetti shutter in plastic base
Specifications
- Material: ABS plastic / Metal
- Dimensions (W x H x D mm): 104 x 49 x 72
- Hole diameter: 5.5 mm
- Hole quantity: 2
- Hole distance: 80 mm
- For format: A6 Portrait / A3 Landcape
- Weight: 0.15g
#Rapid #School #Office #Pen
(4051661012853)
| SKU | 4051661012853 |
| Model # | 5000372 |
| Barcode # | 4051661012853 |
| Brand | Rapid |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997