Quartet Basics Whiteboard Magnetic Dry Erase 22x28cm Assorted QTMHOW8511
$13.95
RRP $29.99
SAVE 53%
In Stock
Quartet Basics Whiteboard
Stay organised with the Quartet Basics Whiteboard. Frame colour available in blue, green or purple. These whiteboards are light and easy to carry with you.
Features
- Excellent for reminders, to do lists and note taking.
- Perfect for kids drawing and writing at home or school.
- Includes marker with eraser, 2 magnets and mounting pads.
Specifications
- Plastic frame finish
- Magnetic, dry-erase surface
- Size: 22 x 28cm
#Quartet #School #Office #Pen
(034138037997)
| SKU | 034138037997 |
| Model # | QTMHOW8511 |
| Barcode # | 034138037997 |
| Brand | Quartet |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.280m |
| Assembled Height | 0.209m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997