48 Piece Jumbo Floor Puzzle
Fire Emergency
Introduce your little ones to the joy of puzzling with this 48-piece Jumbo Jigsaw Floor Puzzle. These large, easy-to-handle pieces are perfect for small hands and help develop fine motor skills, problem-solving abilities, and spatial awareness.
The vibrant, engaging illustrations captivate young imaginations and offer endless fun, while the durable, thick pieces ensure longevity and easy cleanup.
Features
- High-quality materials
- Durable and safe, safety tested to Australian standards
- Educational. Promotes focus, patience and encourages family bonding
Specifications
- Finished Puzzle Size: 92 x 62cm
- Puzzle Piece Size: 15.7 x 12.6cm
Suitable for ages 3 and up.
(9350375013107)
| SKU | 9350375013107 |
| Model # | 9350375013107 |
| Barcode # | 9350375013107 |
| Brand | Puzzle Master |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.370m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997