Pimpernel Tea Towel 45x74cm Blue Italian, Whitehill X0015048337
$21.99
RRP $45.99
SAVE 52%
Only 1 left
Pimpernel Blue Italian Tea Towel
The Blue Italian tea towel from Pimpernel features a finely detailed 18th century Imari Oriental border encompassing a stunning scene inspired by the Italian countryside. The Blue Italian tea towel is an essential accessory to any stylish kitchen, perfect for busy kitchens.
Specifications
- Material: Cotton
- Dimensions: 45cm x 74cm
- Product Care: Machine wash at 40 degrees Celcius, wash with similar colours.
#Gift #Home #Chic #Living #Kitchen #Indoor #Decor
(749151510241)
| SKU | 749151510241 |
| Model # | X0015048337 |
| Barcode # | 749151510241 |
| Brand | Pimpernel |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Assembled Length | 0.740m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Assembled Width | 0.450m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997