Peter Pauper Press The Personal Internet Address & Password Logbook Large Print 321701
Large Print Internet Address & Password Logbook by Peter Pauper Press
Here's your online password organiser with larger, easy-to-read type and more room to write! At last, adequate space in which to record internet usernames and passwords.
Features
- Time- and headache-saving little volume is organized with tabbed A to Z pages, with space on each page to write down websites, usernames, passwords, and extra notes.
- You can also make notes about home network configurations, software license numbers, etc., in pages in the back of the book.
- Removable cover band / label and plain black cover helps keep your logbook discreet.
- Matching elastic closure keeps your place or keeps logbook closed.
- Logbook makes an attractive and practical accessory for home or office.
- Concealed wire-o binding lies flat for ease of use.
Specifications
- 144 pages
- Logbook measures 10.8cm wide x 14.6cm high
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441321701)
| SKU | 9781441321701 |
| Model # | 321701 |
| Barcode # | 9781441321701 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.115m |
| Assembled Height | 0.149m |
| Assembled Width | 0.015m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997