Peter Pauper Press Sticker Doll Dress-Up Book Mermaids 342188
Mermaids Sticker Doll Dress-Up Book by Peter Pauper Press
Children get to dress up all kinds of mermaids and friends in this engaging sticker activity book that encourages creativity and imaginative play!
Features
- Sticker book comes with more than 200 repositionable stickers!
- Young dress-up fans will find 20 characters to dress.
- Stickers include clothes, accessories, and embellishments.
- Foil accents add magical sparkle!
- Repositionable stickers make adjusting outfits so easy. Move them around as you like!
- Complete 11 enchanting scenes!
- Sticker pages are perforated for easy removal and play.
- Vibrant full-color illustrations and stickers will delight young children.
Specifications
- Ages 5 and up.
- Sticker book measures 15.2 x 22.9cm
- 45 pages
- Sturdy paperback binding
#Kids #Children #Learning #Paper #Story #Book #Library
(9781441342188)
| SKU | 9781441342188 |
| Model # | 342188 |
| Barcode # | 9781441342188 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.000903000m3 |
| Assembled Length | 0.230m |
| Assembled Height | 0.149m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997