Peter Pauper Press Sketchbook Premium Black Paper, 331625
Premium Black Paper Sketchbook by Peter Pauper Press
Premium black drawing paper is ideal for chalk or oil pastel, colored pencil, gel pen, and other opaque media.
Features
- Heavyweight paper is acid-free and of archival quality.
- Pages are micro-perforated for easy removal.
- Sturdy hardcover book-style binding.
Specifications
- Sketchbook contains 96 sheets (192 pages) of 110 gsm paper.
- Each page measures 13.4cm x 21.6cm.
- Sketchbook measures 14.6cm wide x 22.3cm high.
#gift stationery #keepsake #writing #personal journal #blank notebook
(9781441331625)
| SKU | 9781441331625 |
| Model # | 331625 |
| Barcode # | 9781441331625 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.223m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.146m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997