Peter Pauper Press My First Color-by-Sticker Book Dinosaurs 339508
My First Color-by-Sticker Book by Peter Pauper Press
Perfect for young children who love sticker art!
Features
- Sticker book comes with 14 fun scenes to ''colour'' with the stickers provided.
- Extra-large stickers are perfect for little hands!
- Simply place each numbered sticker on the matching number of each picture.
- Bright, full-colour stickers bring each scene to life!
- Sticker book pages are perforated, making it easy to remove each scene for display.
- Art activity also provides a fun way to learn and practice number recognition!
- Sturdy card stock sticker book.
- Pages are printed only on one side.
Specifications
- Ages 4 and up.
- Sticker book measures 21.6 x 21.6cm
- 58 pages.
#Kids #Children #Learning #Paper #Story #Book #Library
(9781441339508)
| SKU | 9781441339508 |
| Model # | 339508 |
| Barcode # | 9781441339508 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.215m |
| Assembled Height | 0.209m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997