Watercolor Vines Journal, Peter Pauper Press
Embrace creativity with this charming journal, adorned with vibrant, multi-hued vines interlaced across its covers! The cover design is embossed and embellished with shimmering iridescent highlights.
Features
- Premium archival quality acid-free paper takes pen or pencil beautifully
- Light gray lines subtly guide your writing
- Gilded-gold edging catches the light as you turn each page.
- Tuck notes and keepsakes inside the expandable back cover pocket.
- Use the matching elastic closure to secure your journal.
- Hardcover binding ensures durability.
- Rounded cover corners for reduced wear
- Compact size fits easily into most bags and backpacks
Specifications
- 160 pages
- Dimensions (W x H): 12.7 x 17.8cm
- 120gsm paper
- Lay-flat opening
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441345714)
| SKU | 9781441345714 |
| Model # | 345714 |
| Barcode # | 9781441345714 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.178m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.127m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997