Dog Days Journal, Peter Pauper Press
A stunning journal with ample space for personal reflection, sketching, or capturing favourite quotations or poems.
Features
- Embellished with gloss accents
- Bookbound hardcover
- Elastic band closure
- Premium archival quality acid-free paper takes pen or pencil beautifully
- Light gray lines subtly guide your writing
- Inside back cover pocket
- Rounded cover corners for reduced wear
- Compact size fits easily into most bags and backpacks
Specifications
- 160 pages
- Dimensions (W x H): 12.7 x 17.8cm
- 120gsm paper
- Lay-flat opening
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441323057)
| SKU | 9781441323057 |
| Model # | 323057 |
| Barcode # | 9781441323057 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.178m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.127m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997