Peter Pauper Press Journal Small Voyager Notebook Black, 328656
Black Voyager Notebook by Peter Pauper Press
Versatile Voyager Notebook is perfect for journaling, sketching, note-taking, and creative planning on the go!
Features
- A durable, flexible faux leather cover.
- Lined Pages insert
- Dot-Grid/Dot Journal Pages insert
- Blank Kraft Paper Pages insert
- Premium acid-free archival quality paper supports pen or pencil.
- A clear storage pocket inside the front cover.
- A clear zippered storage pouch inside the back cover.
- Interior stretchbands, elastic closure, and protective front-edge flexi-tab to keep it all together.
- Notebook is accented with a bronze barrel bead with incised s pattern
Specifications
- 180 pages
- Dimensions (W x H): 11.4cm x 17.8cm
- 80gsm paper
- Voyager is compatible with most modular notebook refills.
#gift stationery #keepsake #writing #personal journal #blank notebook
(9781441328656)
| SKU | 9781441328656 |
| Model # | 328656 |
| Barcode # | 9781441328656 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.150m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997