Hedgehogs Journal by Peter Pauper Press
Charming journal features images of hedgehogs, snails, mushrooms, and other woodland motifs.
Features
- Crisp writing pages provide plenty of space for personal reflection, sketching, or jotting down favorite quotations or poems.
- Smooth-finish, acid-free and of archival quality paper takes pen or pencil beautifully.
- Light gray lines subtly guide your writing.
- Tuck notes, mementos, and more within the pocket inside the back cover.
- The matching elastic closure keeps it all together.
- Cover design is embossed and embellished with silver foil accents.
- Complementary interior endsheets.
- Durable hardcover binding.
Specifications
- 160 pages
- 120 gsm paper
- Small-format size: 12.7cm wide x 17.8cm high, fits easily in most bags and backpacks.
#gift stationery #keepsake #writing #personal journal #blank notebook
(9781441324467)
| SKU | 9781441324467 |
| Model # | 324467 |
| Barcode # | 9781441324467 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.178m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.127m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997