Peter Pauper Press Journal Mid-Size - Nautilus 341839
$23.99
RRP $27.99
SAVE 14%
SOLD OUT
Peter Pauper Press Midi Journal Nautilus
Richly detailed design motifs surround a central spiral nautilus pattern on the covers of this striking journal, based on a binding created in the 1700s by Antoine Michel Padeloup, royal bookbinder to King Louis XV of France. The original housed a Book of Hours by master engraver Louis Senault.
#School #Office #Stationery
(9781441341839)
| SKU | 9781441341839 |
| Model # | 341839 |
| Barcode # | 9781441341839 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.165m |
| Assembled Height | 0.209m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997