Peter Pauper Press Jigsaw Puzzle 1000 Pieces - The Universe 330635
Peter Pauper Press Jigsaw Puzzle 1000 Pieces - The Universe 330635
Planets, stars, and distant galaxies orbit the heavens on this striking celestial puzzle, sure to challenge you for hours! 1000 precision-cut pieces fit snugly. High-resolution image. Linen-textured surface reduces glare. Durable premium blue puzzle board.
Full-sized, full-color poster of finished puzzle included for reference. Hours of fun! Box measures 9-1/4'' square x 2.5'' deep. Finished puzzle measures 28'' wide x 20'' high.
Warning: Choking hazard -- small parts. Not for children under 3 years.
#Toy #Collect #Play #Party
(9781441330635)
| SKU | 9781441330635 |
| Model # | 330635 |
| Barcode # | 9781441330635 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997