Peter Pauper Press I'm Dead, Now What? Peace of Mind Organizer 317995
I'm Dead, Now What?
Organizer with Important Information about Your Belongings, Business Affairs, and Wishes
Yes, it has a quirky cover design that will appeal to certain sensibilities, but the contents of this peace-of-mind planner are no-nonsense. Use it to gather those vital details about your contacts, legal matters, health, financial affairs, instructions, and more. Enter the information in this guided planner, and keep it in a secure location. Valuable and practical, it is a tremendous gift for your family and personal representatives.
Planner covers:
- My Personal Information
- My Medical Information
- Key Contact Information
- At the Time of My Passing
- My Dependents
- Important Documents
- Financial Information
- Commercial/Business Information
- What Beneficiaries Can Expect
- Personal Property
- Insurance
- My Pets
- What to Pay, Close, and Cancel
- Email and Social Media
- Miscellaneous Information
- My Personal Wishes
- Last Words
Specifications
- 96 pages with 17 tabbed sections
- Planner is sized for larger writing: W21.6cm x H27.9cm.
Note: This planner is not a legal document and does not replace a valid will.
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441317995)
| SKU | 9781441317995 |
| Model # | 317995 |
| Barcode # | 9781441317995 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.230m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.015m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997