Peter Pauper Press Guest Book White Leather, Wedding, Birthday, Signature 305596
White Leather Guest Book by Peter Pauper Press
Premium-quality White Leather Guest Book is ideal for weddings, parties, guest houses, clubs, and more.
Features
- Guest book comes in a protective polybag.
- White bonded leather cover material imported from Spain.
- Embossed front cover.
- Interior pages provide plenty of space for guests' names, as well as addresses or comments.
- Lightly lined pages take pen beautifully.
- Acid-free archival-quality paper helps preserve memories.
- A matching white ribbon bookmark keeps your place.
- Durable bookbound-style hardcover.
- Binding lies flat for ease of use.
- An elegant guest book that is suitable for all occasions.
Specifications
- Dimensions: W22.9cm x H15.3cm
- 96 pages.
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441305596)
| SKU | 9781441305596 |
| Model # | 305596 |
| Barcode # | 9781441305596 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.235m |
| Assembled Height | 0.159m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997