Peter Pauper Press Guest Book In Loving Memory Blue 326447
Peter Pauper Press In Loving Memory Guest Book
An elegant memorial guest book filled with simple lined pages.
Features
- Guest book pages provide plenty of space for guests to record names and addresses, share memories of loved ones, and express condolences.
- Makes an irreplaceable keepsake.
- Slate-blue guest book is embellished with silver foil accents.
- The words ''In Loving Memory'' are embossed and framed in silver foil.
- Soft, leather-like cover material is made in Italy.
- Lightly lined pages take pen beautifully.
- Acid-free archival-quality paper helps preserve memories.
- A detail of the cover design is replicated on each page.
- A matching ribbon bookmark keeps your place.
- Durable bookbound-style hardcover.
- Binding lies flat for ease of use.
- Guest book comes in a protective polybag.
Specifications
- Dimensions: W22.9cm x H15.3cm
- 96 pages
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441326447)
| SKU | 9781441326447 |
| Model # | 326447 |
| Barcode # | 9781441326447 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.235m |
| Assembled Height | 0.159m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997