Peter Pauper Press Mushrooms Desk Notes
Jot down notes, reminders, spur-of-the-moment ideas, and more on these pretty memo sheets. This beautiful keepsake box keeps them right at your fingertips!
Features
- Desk Notes set contains 250 note sheets.
- Keepsake box featuring a charming woodland design, with vibrant mushrooms, leaves, and ferns against a black background.
- A matching satin ribbon tab adds a touch of elegance.
- The magnetic closure secures your note set with a soft ''click.''
- Design motif is replicated in full color at the bottom of each note sheet.
- Desk Notes set complements home and office work spaces.
- Keepsake box measures 10.8 cm square x 3.8 cm deep.
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441343598)
| SKU | 9781441343598 |
| Model # | 343598 |
| Barcode # | 9781441343598 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.110m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.035m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997