Peter Pauper Press Children's Bookmark - Reading is FIN-tastic, 342454
Reading is FIN-tastic Bookmark from Peter Pauper Press
Let this adorable bookmark remind young readers to make time for a good book. This tassel bookmark is printed on sturdy, smooth-finish card stock, embellished with eye-catching gloss highlights.
Features
- Matching coloured tassel
- A handy printed ruler in inches and centimeters on the back
- Bookmark is encased in a protective clear plastic sleeve.
Specifications
- Bookmark measures 6.5cm wide x 18cm high.
- Warning: Choking hazard, small parts. Not for children under 3 years.
#tassel bookmarks #gift bookmarks #book lover gifts
(9781441342454)
| SKU | 9781441342454 |
| Model # | 342454 |
| Barcode # | 9781441342454 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.065m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997