Budget Planner from Peter Pauper Press
Target your finances to cover your budget and unforeseen expenses, and save for long-term goals or those lifestyle perks on your wish list! With tracker pages to note income and expenses every day, week, and month, this easy-to-use yet powerful planner provides the backbone for a healthy budget, where money coming in exceeds money going out! By the end of a year, the money you'll accrue from month to month adds up to a fund for achieving your goals or saving for the future. Following the 12 monthly sections, you'll find additional sections to create a summary for the year, a budget for the holidays, and savings trackers for goals and paying off debts. And it's undated. Start any time!
Features
- Tabbed sections make it easy to find each month.
- Archival-quality acid-free 120 gsm paper supports pen or pencil.
- Sturdy spiral binding lies flat for ease of use.
- Tuck notes, receipts, and other documents within the pocket inside the back cover or within the extra plastic pocket included.
Specifications
- Desk-sized planner measures 15.3cm wide x 20.4cm high.
- 144 pages.
#gift stationery #keepsake #writing #personal journal #blank notebook
(9781441341655)
| SKU | 9781441341655 |
| Model # | 341655 |
| Barcode # | 9781441341655 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.204m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.153m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997