Peter Pauper Press Boxed Thank you Note Cards - Eucalyptus
When only a personal ''Thank you'' will do, this elegant card is an ideal choice.
Features: Premium boxed stationery set comes with 14 thank you note cards and 15 envelopes. Card interiors are blank for your personal words of thanks. Smooth-finish uncoated card stock takes pen beautifully. Painterly botanical design combines watercolor greenery, a honeybee in flight, and the words ''Thank You,'' all embellished with jewel-like touches of gold foil.
Card exteriors feature a unique linen-like finish, adding crisp tactile appeal. Design is suitable for a variety of occasions. Matching stationery envelopes complete the set. Beautiful note cards are a pleasure to send and to receive! Cards measure 5'' wide x 3-1/2'' high.
#Note #Greeting #Occasion #Decorative #Art
(9781441341921)
| SKU | 9781441341921 |
| Model # | 341921 |
| Barcode # | 9781441341921 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.138m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.038m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997