Peter Pauper Press Tree of Hearts Note Cards
Brighten their day with a personal note and an elegant card! Beautiful note cards are a pleasure to send and to receive. These blank cards are suitable for a variety of occasions.
Features
- Premium boxed stationery set comes with 14 note cards and 15 envelopes.
- Note card interiors are blank for your personal messages.
- Smooth-finish uncoated card stock takes pen beautifully.
- Design features a fanciful powder-blue tree with tiny multi-hued heart leaves, set off by a pink lower border.
- Image is embellished with eye-catching flecks of silver foil.
- A spray of hearts appears on each envelope flap.
- Matching stationery envelopes complete the set.
- Cards come in a matching board box with a clear acetate lid.
- Cards measure 8.9cm x 12.7cm.
#Greeting #Note #Occasion #Decorative #Art
(9781441324603)
| SKU | 9781441324603 |
| Model # | 324603 |
| Barcode # | 9781441324603 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.138m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.038m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997