Peter Pauper Press Luna Moth Note Cards
Brighten their day with a personal note and an elegant card! Beautiful note cards are a pleasure to send and to receive. These blank cards are suitable for a variety of occasions.
Features
- Premium boxed stationery set comes with 14 note cards and 15 envelopes.
- Note card interiors are blank for your personal messages.
- Smooth-finish uncoated card stock takes pen beautifully.
- Design features a magnificent luna moth surrounded by florals, stars, nocturnal butterflies, and lunar phases!
- Card exteriors feature an inviting linen-like finish.
- Each card is embellished with hand-selected gold foil accents, lending elegance to your correspondence.
- Lustrous highlights add polish.
- Matching stationery envelopes complete the set.
- Cards come in a matching board box with a clear acetate lid.
- Cards measure 8.9cm x 12.7cm.
#Greeting #Note #Occasion #Decorative #Art
(9781441343857)
| SKU | 9781441343857 |
| Model # | 343857 |
| Barcode # | 9781441343857 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.138m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.038m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997