Peter Pauper Press Boxed Blank Note Cards - Blue Dragonflies 310293
$20.99
Only 2 left
Peter Pauper Press Boxed Blank Note Cards
- Blue Dragonflies
A symbol of transformation, the dragonfly has long inspired creative spirits. Let these softly appealing note cards transform your personal correspondence!
Features
- Quality card stock with linen finish
- Blank interior
- Subtle gold foil highlights
- Comes in a coordinating box with clear lid and matching envelopes
Specifications
- Dimensions: (card) W127mm x H89mm, (box) W127mm x H89mm x D38mm
- Box set of 14 cards and 15 matching envelopes
#School #Office #Stationery
(9781441310293)
| SKU | 9781441310293 |
| Model # | 310293 |
| Barcode # | 9781441310293 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997