Palm Beach Scented Soy Candle Standard 420g - Tropical Paradise S25MCXTP
Palm Beach Tropical Paradise Scented Soy Candle
Limited Edition Island Escape
A refreshing blend of white grapefruit, beach rose, and salty marine notes, Tropical Paradise is an invitation to escape to a sun kissed shore.
Fragrance Note
- Top: Golden Raspberry, White Grapefruit, Plum
- Heart: Beach Rose, Jasmine Nectar, Linen Blossom, Marine
- Base: Vanilla, Golden Amber
Features
- Australian Made
- Up to 80 hours burn time
- 2 x 100% cotton wicks to ensure a clean even burn
Specifications
- Diameter: 10cm
- Height: 11.5cm
- Weight: 420g
#Fragrance #Gift #Home Decor
(0726436092906)
| SKU | 0726436092906 |
| Model # | S25MCXTP |
| Barcode # | 0726436092906 |
| Brand | Palm Beach |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997