Palm Beach Scented Soy Candle Standard 420g - Bronzed Coconut S25MCXBC
Palm Beach Bronzed Coconut Scented Soy Candle
Limited Edition Island Escape
Bronzed Coconut is a sun-drenched combination of coconut, Madagascan vanilla and warm amber skies, transporting you to island paradise and endless summer days.
Fragrance Note
- Top: Crushed Pineapple, Sheer Mango, Ozone
- Heart: Orange Blossom, Coconut Husk, Ylang Petals
- Base: Madagascar Vanilla, Warm Amber Sky, Musk
Features
- Australian Made
- Up to 80 hours burn time
- 2 x 100% cotton wicks to ensure a clean even burn
Specifications
- Diameter: 10cm
- Height: 11.5cm
- Weight: 420g
#Fragrance #Gift #Home Decor
(0726436092890)
| SKU | 0726436092890 |
| Model # | S25MCXBC |
| Barcode # | 0726436092890 |
| Brand | Palm Beach |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997