Palm Beach Scented Soy Candle Mini 90g - Watermelon MINIXWW
Palm Beach Watermelon 90g Mini Scented Soy Candle
Picture sandy coastlines on warm days, big fat juicy drips down your hands, and maybe a cocktail or two. Our Watermelon fragrance is your ultimate summer companion and a true crowd pleaser.
Features
- Australian Made
- Up to 25 hours burn time
- 100% cotton wick to ensure a clean even burn
Fragrance Note
- Top: Citrus Splash, Guava, Cucumber Water
- Heart: Sliced Melon, Honeydew, Watermelon
- Base: Vanilla Ice, Sheer Musk
Specifications
- Diameter: 5.5cm
- Height: 7.5cm
- Weight: 90g
Home fragrance. Home decor. Gift idea.
(799439728028)
| SKU | 799439728028 |
| Model # | MINIXWW |
| Barcode # | 799439728028 |
| Brand | Palm Beach |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.003696000m3 |
| Assembled Length | 0.060m |
| Assembled Height | 0.079m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997