Paddington Bear w/ Suitcase Wooden Puzzle
Painted using bright colours and simple for a toddler to put together. This Paddington puzzle helps with colour recognition, fine motor skills as well as developing stories and imagination.
Features
- Perfect for developing problem-solving skills
- Chunky puzzle
- Will keep youngsters entertained
Specifications
- Material: FSC Wood
- Age Suitability: 1 year old
- Length: 12.5cm
#Toy #Collect #Play
(5060541946453)
| SKU | 5060541946453 |
| Model # | PBOTT06453 |
| Barcode # | 5060541946453 |
| Brand | Paddington Bear |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.125m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997