More Than Words Figurine 10cm Brother Of Mine, Artisanau MTW9618
More Than Words Brother Of Mine Figurine
This figurine is a perfect blend of artistry and elegance. Made with intricate detailing and premium materials, this stunning piece captures the essence of timeless beauty. Whether displayed on a shelf, desk, or mantel, it adds a touch of sophistication to any space. A thoughtful gift or a personal keepsake, this figurine is sure to impress and inspire for years to come.
A stunning and expressive sentiment-based figurine inspired by the talented sculptor Neil Welch. Charged with emotion this figurine captures an emotional moment and special occasion through a poignant pose that powerfully expresses unspoken words straight from the heart.
Specifications
- Presented in a printed gift box, for great gift-giving
- Designed and created in the UK
- Materials: Resin
- Height: 10cm
(5060578092918)
| SKU | 5060578092918 |
| Model # | MTW9618 |
| Barcode # | 5060578092918 |
| Brand | More Than Words |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997