MOR Gift Set Belladonna Beauty Belladonna Hand Cream 50mL & Soapette 60g GP444
Belladonna Beauty Gift Set
Little Luxuries Belladonna Hand Cream & Soapette
Drift into the dreamy world of Little Luxuries with this Vitamin enriched hand cream and triple-milled soapette in the spellbinding scent of Belladonna.
Fragrance Notes
- Top: Meyer Lemon, Bergamot, French Cassis
- Middle: Lily of the Valley, Moroccan Rose, White Narcissus
- Base: Vanilla, Musk, Amber, Patchouli, Sandalwood
Little Luxuries Belladonna Hand Cream
- This light formula includes nourishing Shea Butter, Cocoa Butter & Vitamin E to leave your hands feeling deliciously silky smooth and moisturised.
- Weight: 50mL
- Directions: Apply a small amount of Hand Cream and massage gently, from the fingertips to the wrist. Repeat the application as required throughout the day.
Little Luxuries Belladonna Soapette
- This precious Triple-Milled Soapette is made from a rich vegetable base, enhanced with Shea Butter & Vitamin E to create a decadent lather that leaves skin luxuriously moisturised.
- Weight: 60g
- Directions: Add water and massage on body for creamy lather. Always rinse soap residue thoroughly.
Made in Australia
Fragrance, perfume, gift idea.
(9332402034828)
| SKU | 9332402034828 |
| Model # | GP444 |
| Barcode # | 9332402034828 |
| Brand | MOR |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997