Moleskine Classic Notebook Large - Black, Plain, Soft Cover S07209
Moleskine Classic Notebook Large
- Black, Plain, Soft Cover
The Soft Cover large notebook with plain pages has a flexible yet sturdy cover that adapts to the movements of the body and fits comfortably in any pocket. This is a reliable travel companion, perfect for writings, thoughts and passing notes. Every Moleskine product is thread bound and has a soft cover with rounded corners, acid free paper, a bookmark, an elastic closure and an expandable inner pocket that contains the Moleskine history.
#School #Office #Stationery
(9788883707209)
| SKU | 9788883707209 |
| Model # | S07208 |
| Barcode # | 9788883707209 |
| Brand | Moleskine |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997