Milkhouse Candle Co. Butter Jar Candle Small 453g Midnight Plum ATS-MC46105
Milkhouse Candle Co. Butter Jar Candle White Midnight Plum
Dark plum and creme de cassis bring a nectar-like sweetness to jasmine and orchid before lingering to a sensuous base of creamy vanilla woods and amber.
Specifications
- Materials & Ingredients: 100% Cotton Wick, 100% Plant-Based Wax, Lead-Free, Paraben-Free, Paraffin-Free
- Volume & Size: 453mL / 11.5cm H
- Enjoy 65+ hours of burn time
Features
- The small Butter Jar is Milkhouse Candle's best fragrance-throwing candle
- Finished in a creamy white color, this jar is accented with the signature black ring, handle, and lid
- DOUBLE cotton wicks to maximize the fragrance throw throughout your home
- Perfect for large rooms and an entire house.
(849564012391)
| SKU | 849564012391 |
| Model # | MC46105 |
| Barcode # | 849564012391 |
| Brand | Milkhouse Candle Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001452000m3 |
| Assembled Length | 0.105m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.105m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997