Milkhouse Candle Co. Butter Jar Candle Small 453g Citrus & Lavender ATS-MC21605
Milkhouse Candle Co. Butter Jar Candle Citrus & Lavender
Tart citrus notes combined with fresh lavender buds. A fresh fragrance for the entire home.
Specifications
- Materials & Ingredients: 100% Cotton Wick, 100% Plant-Based Wax, Lead-Free, Paraben-Free, Paraffin-Free
- Volume & Size: 453mL / 11.5cm H
- Enjoy 65+ hours of burn time
Features
- The small Butter Jar is Milkhouse Candle's best fragrance-throwing candle
- Finished in a creamy white color, this jar is accented with the signature black ring, handle, and lid
- DOUBLE cotton wicks to maximize the fragrance throw throughout your home
- Perfect for large rooms and an entire house.
(877558009041)
| SKU | 877558009041 |
| Model # | MC21605 |
| Barcode # | 877558009041 |
| Brand | Milkhouse Candle Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001452000m3 |
| Assembled Length | 0.105m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.105m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997