Milkhouse Candle Co. Butter Jar Candle Small 453g Berries & Cream ATS-MC42605
Milkhouse Candle Co. Butter Jar Candle Berries & Cream
Sugar-dusted blueberries, ripe strawberries, and effervescent pink grapefruit combine with the sweet fruity floralcy of wild hibiscus touched by velvet peony and creamy vanilla orchid.
Specifications
- Materials & Ingredients: 100% Cotton Wick, 100% Plant-Based Wax, Lead-Free, Paraben-Free, Paraffin-Free
- Volume & Size: 453mL / 11.5cm H
- Enjoy 65+ hours of burn time
Features
- The small Butter Jar is Milkhouse Candle's best fragrance-throwing candle
- Finished in a creamy white color, this jar is accented with the signature black ring, handle, and lid
- DOUBLE cotton wicks to maximize the fragrance throw throughout your home
- Perfect for large rooms and an entire house.
(849564011424)
| SKU | 849564011424 |
| Model # | MC42605 |
| Barcode # | 849564011424 |
| Brand | Milkhouse Candle Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001452000m3 |
| Assembled Length | 0.105m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.105m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997