Marbig Clearview Insert Binder
The marbig clearview insert binder range is manufactured from acid-free, copy safe polypropylene which is glued to the board to eliminate crinkling and add strength and durability.
Features
- Clear non-Glare overlay on front, back and spine to quickly and easily customise your file
- Constructed from 100% recycled board and recyclable polypropylene
- Handy pocket on inside cover
Specifications
- Colour: White
- Number of Pages: 300
- Dimensions (W x L x H): 6 x 28.5 x 32cm
- Weight: 0.44kg
#Marbig #School #Office #Pen
(9312311206677)
| SKU | 9312311206677 |
| Model # | 45295 |
| Barcode # | 9312311206677 |
| Brand | Marbig |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Assembled Length | 0.310m |
| Assembled Height | 0.281m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997