Lolly Kicks Kids Socks Medium (9-12) Sloth LLK006B
Lolly Kicks Sloth Kids Socks
Welcome to the vibrant world of Lolly Kicks Socks, where every step is a burst of fun and colour! Designed to bring joy and excitement to kids' feet, these new arrivals make each day a little more magical, featuring friendly animals, sweet treats, playful monsters and more. Perfect for boys and girls aged anywhere from 2 to 7, Lolly Kicks Socks come in two sizes, 5-8 and 9-12, ensuring a snug and comfortable fit for growing feet. Each pair is crafted from a high-quality, yard-dyed cotton blend with ribbed cuffs and thick soles for ultimate comfort.
Features
- Elasticated rib cuffs
- Thick soles for extra comfort
- Yarn dyed cotton for vibrant colours
- Cute and colourful designs
- Machine washable & made to last
Specifications
- Size: Kids Medium 9-12
- Suitable for Ages: 5-7
- Material: Cotton
#Splosh #gift #fashion #accessories #socks
(9332519147756)
| SKU | 9332519147756 |
| Model # | LLK006B |
| Barcode # | 9332519147756 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997