Landmark Mug Muddy Paws Briard 310mL New Bone China Old Tupton Ware OT161
Muddy Paws Mug
Life is better with a dog. The Muddy Paws collection showcases beautifully illustrated artworks of popular dog breeds on quality new bone China mug. All Muddy Paws mugs come beautifully gift boxed ready for gifting. Makes a great gift for dog lovers and yourself.
About Old Tupton
Old Tupton Ware refers to ceramics that originated in the rural village of Old Tupton in Derbyshire. Old Tupton has a strong following of collectors, the highly sought after range is now available in many forms of porcelain and new bone china mediums including handmade, tube-lined figurines.
Specifications
- Material: New Bone China
- Capacity: 310mL
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(9320383592949)
| SKU | 9320383592949 |
| Model # | 9320383592949 |
| Barcode # | 9320383592949 |
| Brand | Muddy Paws |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.205m |
| Assembled Length | 0.115m |
| Assembled Height | 0.115m |
| Assembled Width | 0.085m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997