LAMY T10 Fountain Pen Ink Cartridges Pack of 5 Blue
Quickly and easily top up your LAMY fountain pen with LAMY T10 Fountain Pen Ink Cartridges.
Made In Germany. It's a mark of pride for LAMY that so much of the range is produced at the Heidelberg location. Every plastic part (including ink cartridges) is made on-site in LAMY's impressive injection moulding hall, and all ballpoint refills and fountain pen nibs are made in Heidelberg.
Specifications
- Giant ink cartridge
- 5 ink cartridges
- Suits all Lamy fountain pens except LAMY 2000
- Made in Germany.
#Lamy #School #Office #Pen
(4014519157656)
| SKU | 4014519157656 |
| Model # | LT10BL |
| Barcode # | 4014519157656 |
| Brand | Lamy |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997