LAMY M66 Rollerball Pen Refill Medium Black
Top up capless LAMY rollerball pens like swift, tipo and dialog rollerball pens with the LAMY M66 rollerball refill. The M66 produces a consistently solid line and has a writing capacity of 1,500 to 2,000 metres.
Made In Germany. It's a mark of pride for LAMY that so much of the range is produced at the Heidelberg location. Every plastic part (including ink cartridges) is made on-site in LAMY's impressive injection moulding hall, and all ballpoint refills and fountain pen nibs are made in Heidelberg.
Specifications
- Rollerball refill
- Suits capless LAMY rollerball pens (swift, tipo, dialog) and LAMY imporium
- Made in Germany
#Lamy #School #Office #Pen
(4014519157403)
| SKU | 4014519157403 |
| Model # | LM-HM66_M_BK |
| Barcode # | 4014519157403 |
| Brand | Lamy |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997