LAMY M16 Ballpoint Pen Refill Medium Black
Refill most LAMY ballpoint pens with the LAMY M16 Ballpoint Refill. The M16 Ballpoint Refill has a writing capacity ranging from approximately 4,500 to 8,000 metres based on usage.
Made In Germany. It's a mark of pride for LAMY that so much of the range is produced at the Heidelberg location. Every plastic part (including ink cartridges) is made on-site in LAMY's impressive injection moulding hall, and all ballpoint refills and fountain pen nibs are made in Heidelberg.
Specifications
- Ballpoint pen refill
- Suits most LAMY ballpoint pens (not suitable for compact pens like pico and scribble)
- Made in Germany.
#Lamy #School #Office #Pen
(4014519157267)
| SKU | 4014519157267 |
| Model # | 57914953 |
| Barcode # | 4014519157267 |
| Brand | Lamy |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997