Ladelle Eco Sage Compost Bin
Perfect for collecting kitchen off cuts and scraps, this handy compost bin is just the right size. With a built in charcoal filter and plastic bin it is easy to clean and remove your scraps. The fresh colour palette adds a touch of style to your kitchen.
Features & Specs:
- Handy bench top size
- Lid with charcoal filter to stop smells
- Removable plastic lining makes emptying and cleaning easy
- Carry handle
- Made from Galvanized Steel/Plastic
- Dimensions approx (L x W x H): 19 x 19 x 20cm
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(9314689891929)
| SKU | 9314689891929 |
| Model # | 80154 |
| Barcode # | 9314689891929 |
| Brand | Ladelle |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.159m |
| Assembled Width | 0.200m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997