Windproof Umbrella UM 53
The Korjo Windproof Umbrella is a brilliant, lightweight and compact but sturdy & reliable umbrella.
Features
- Automatic opening and closing
- If the umbrella is inverted by the wind, press the open/close button and the umbrella will revert
- Lightweight and compact, take this with you in your briefcase, handbag, overnight bag.
Specifications
- Ribs made from aluminium, resin and fibreglass
- Weight: 300g
- Size: folds to 27cm, approx. 96cm coverage
#Travel #Gift #Accessories
(9312794525258)
| SKU | 9312794525258 |
| Model # | UM 52 |
| Barcode # | 9312794525258 |
| Brand | Korjo |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Assembled Length | 0.070m |
| Assembled Height | 0.265m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997