Korjo Travel Adaptor for India
Adaptor India features:
- Colour coded trim on the adaptor (grey = India) for easy recognition in your bag or drawer
- Colour coded trim on the packaging for easy recognition in store
- Earthed for your safety
- Rated to 10A
- Smallest, smartest and safest adaptors in the Australian market
- Approved by: Australian Electrical Authorities
- Made for Australian and New Zealand Travellers
Warning: This adaptor does not convert voltage. Please check the supply voltage and the voltage required by your appliance. If they differ than an appropriate transformer must be used.
Important: More than one adaptor configuration is used in India. We cannot guarantee that the India adaptor will fit in every socket in India.
#Korjo #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9312794007075)
| SKU | 9312794007075 |
| Model # | KAIN |
| Barcode # | 9312794007075 |
| Brand | Korjo |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.080m |
| Assembled Height | 0.115m |
| Assembled Width | 0.050m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997