Neck Pillow NP 20
The Korjo Neck Pillow is a simple traditional horseshoe-shaped inflatable neck cushion. Designed for inexpensive support and comfort on planes, trains etc.
Features
- Small and lightweight
- Folds down and can fit in your pocket
- Valve to prevent unwanted air escape
- Aids restful sleep when travelling
Instructions
- The inflating mouthpiece has a special valve to prevent air loss
- When inflating, open the mouthpiece by squeezing it with your teeth or fingers
- When deflating, squeeze the mouthpiece while flattening the cushion.
#Travel #Gift #Accessories
(9312794191910)
| SKU | 9312794191910 |
| Model # | NP 19 |
| Barcode # | 9312794191910 |
| Brand | Korjo |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.120m |
| Assembled Height | 0.189m |
| Assembled Width | 0.040m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997